Cesvaines Piens: pirmo reizi patērētājs tik ļoti ietekmē mūsu ražošanu16.12.2013

Savu briedumu sasnieguši pirmie A/S „Cesvaines Piens” (CP) mazā izmēra, rokām vaskotie sieri - Cesvaine 2 mēneši un Cesvaine 4 mēneši. Sierus viegli atšķirt, jo katra iepakojums ieguvis savu krāsu atkarībā no brieduma pakāpes-Cesvaines 2 mēneši tiek vaskots dzeltenā vaskā, savukārt ilgāk noturētais Cesvaines 4 mēneši, sarkanā vaskā. Mazā izmēra vaskoto sieru izgatavošana tika uzsākta pēc patērētāju uzstājīgā pieprasījuma pēc tam, kad šogad vasarā mazumtirdzniecībā nonāca sieri Cesvaine 2 un 4 mēneši 800g iepakojumā.

„Nogatavinātie un rokām vaskotie puscietie Gouda tipa sieri Cesvaine jau kļuvuši iecienīti gan savas raksturīgās karameles garšas, kristālīgā kraukšķiguma un gludās tekstūras dēļ, gan neapšaubāmi arī vizuālā izskata dēļ. Siera apvalka vaska tekstūra un krāsa to padara ļoti pievilcīgu, un patērētāji uzstāj, ka vēlas iegādāties veselu vaskotā siera gabalu, ne grieztu, tā saglabājot unikālo vaskoto siera miziņu līdz servēšanas mirklim“ uzsver A/S „Cesvaines Piens“ valdes priekšsēdētāja Dzintra Simsone, norādot, ka faktiski pirmo reizi pircējs tik izteikti un uzstājīgi diktējis ražošanu.

Mazā izmēra - 300g., vaskotie sieri Cesvaine 2 un 4 mēneši mazumtirdzniecībā nonāks no 16. decembra.

Siers Cesvaine ir Gouda tipa puscietais siers, kurš sev raksturīgo karameles saldmi, vieglo kristālīgo kraukšķigumu un gludo tekstūru iegūst lēnītēm, nogatavinoties vairāku mēnešu garumā. Pirmās siera personības nobriest pēc 2 mēnešiem, un siermeistars katru siera gabalu atsevišķi vasko dzeltenu. Sarkanus tos vasko 4 mēnešu vecumā, kad tekstūra kļuvusi izteikti gludāka.

Decembrī lielākajos tirdzniecības veikalos Rīgā notiek „Cesvaines Piens” jauno sieru degustācijas.

Kā jau tika ziņots, Cesvaines Piens pirmo reizi jaunos sierus Cesvaine un Alpu siers prezentēja starptautiskā pārtikas izstādē ANUGA 2013 Vācijā, radot starptautisku interesi un atzinību.

Par A/S „Cesvaines Piens”:

Cesvaines pienotava dibināta 1921.gadā, sākotnēji ražojot sviestu un sieru Bakšteinu. 1997.gadā izveidota akciju sabiedrību „Cesvaines Piens”. 2009. gadā realizēta iekārtu un cehu modernizācijas projekts ar Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai finansējuma atbalstu ieguldot projektā kopumā gandrīz 800 000 latu.

Šobrīd „Cesvaines piens” izgatavo trīs tipu: Gouda, Maasdam un Tilsiter sierus un piena produktus: sviestu, krējumu, mājas sieru CIBA un biezpienu. A/S „Cesvaines Piens” izgatavoto produkciju fasē un iepako A/S „Siera Nams”.

Cesvaines Krievijas siers piešķirta sudraba medaļa Riga Food 2012, bet Holandes sieram - bronzas medaļa.

„Cesvaines Piens” produkcijas loģistiku veic “Siera Nams”.

www.cesvainespiens.lv

 

 

Cesvaines Piena jaunos sierus prezentēs vispasaules izstādē Ķelnē02.10.2013

A/S „Cesvaines Piens” (CP) siermeistaru radītos jaunos sierus, ar rokām grozītos un vaskotos sierus Cesvaine un Alpu siers prezentēs starptautiskā pārtikas izstādē ANUGA 2013. Pasaules vadošā pārtikas izstāde norisināsies no 5.- 9. oktobrim Vācijas pilsētā Ķelnē.

Starptautiskajai pārtikas izstādei ANUGA 2013 ir unikāla koncepcija. Izstāde ir platforma, kur tiekas ražotāji un patērētāji, tātad piedāvājums un pieprasījums 10 pārtikas segmentos (Anuga Fine Food, Anuga Drinks, Anuga Meat, Anuga Dairy u.c.) no visas pasaules. 2011.gada izstādē piedalijās 6 596 kompānijas no 100 pasaules valstīm, bet apmeklētāju skaits bija vairāk nekā 155 tūkstoši no 180 valstīm.

 „Jauno sieru jeb kā mēs sakām Cesvaines jauno siera personību parādīšana starptautiskā arēnā var salīdzināt ar pieaugoša bērna palaišanu dzīvē. Ir patīkams uztraukums, bet tai pat laikā liels lepnums un gandarījums prezentējot mūsu siermeistara veikumu pasaules nozaru specialistiem“, uzsver A/S „Cesvaines Piens“ valdes priekšsēdētāja Dzintra Simsone, norādot, ka Cesvaines Piena siermeistaru gatavotie sieri ir dzīvi un garšīgi. „Siermeistaru sirds siltums un roku darbs tos dara dzīvus, bet garšīgus tos dara dabīgi garšīgais Vidzemes augstienes Cesvaines novada govju piens.“

Vidzemes augstienes nogāžu pļavas sabalansē zāli ganībās. Govis bauda lekno zāli un pilnvērtīgā barība sniedz dabīgi garšīgu Cesvaines novada pienu.

“Garšīgs simts gadu garumā nav nejaušība”, norāda A/S “Siera Nams” padomes priekšsēdētāja Dace Ozola. “Siera Nams” veic CP produkcijas loģistiku, līdz ar to nodrošinot Cesvaines sieram vietu līdzās Holandē, Šveicē, Francijā un citviet ražotajiem sieriem, motivējot CP arī dalību pasaules izstādē Ķelnē.

D. Ozola uzsver, ka “par garšīgu Cesvaines muižas sierotavas pienmeistara Otto Īvanda radītais siers tika atzīts jau pasaules izstādē Parīzē 1913.gadā, saņemot zelta medaļu.”

Siers Cesvaine ir Gouda tipa puscietais siers, kurš sev raksturīgo karameles saldmi, vieglo kristālīgo kraukšķigumu un gludo tekstūru iegūst lēnītēm, nogatavinoties vairāku mēnešu garumā. Alpu siers ir riekstaini saldens ar augļaini svaigu fonu. Lai Alpu siera caurumi jeb acis būtu izteiktas un kastaņa apaļumā, siermeistars to katru dienu groza un vērtē, un uzrauga siera nogatavošanās procesu individuāli.

Katram sieram ir konkrētās izgatavošanas dienas datums un tai dienai raksturīgās piezīmes kā siera personas kods. Siermeistars sieru Cesvaine katru dienu groza no vieniem sāniem uz otriem un pazīst katru savu siera bērnu no tā bērnības līdz pieaugšanai par personu un nekļūdīgi sajūt, kad tos atzīt par nobriedušiem. Pirmās personības nobriest pēc 2 mēnešiem, un siermeistars katru siera gabalu atsevišķi vasko dzeltenu. Sarkanus tos vasko 4 mēnešu vecumā, kad siera krāsa dienu no dienas pietuvojusies saulrieta krāsas tonim un tekstūra kļuvusi izteikti gludāka.

Tieši tāpat kā pirms 90 gadiem, joprojām ik rītu, Cesvaines piena pienmeistarei sommalier nogaršojot atvesto pienu, sākas amatnieciskās ražošanas process - katrs siera gabals siermeistaru rokās tiek audzināts, to grozot katru dienu, līdz vairāku mēnešu garumā kļūs par nobriedušu siera personību.

Par A/S „Cesvaines Piens”:

Cesvaines pienotava dibināta 1921.gadā, sākotnēji ražojot sviestu un sieru Bakšteinu. 1997.gadā izveidota akciju sabiedrību „Cesvaines Piens”. 2009. gadā realizēta iekārtu un cehu modernizācijas projekts ar Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai finansējuma atbalstu ieguldot projektā kopumā gandrīz 800 000 latu.

Šobrīd „Cesvaines piens” izgatavo trīs tipu: Gouda, Maasdam un Tilsiter sierus un piena produktus: sviestu, krējumu, mājas sieru CIBA un biezpienu. A/S „Cesvaines Piens” izgatavoto produkciju fasē un iepako A/S „Siera nams”.

Cesvaines Krievijas siers piešķirta sudraba medaļa Riga Food 2012, bet Holandes sieram - bronzas medaļa.

 

 

VIDEO 111.09.2013

...